1940 - Danmark - 2600

1,25 mk. Løve på illustreret feltpostkort dateret Finland d. 17.3.1940 og stemplet Oulu d. 20.3.1940 til Grostrup, Danmark. Sendt fra dansk korporal Wöldike med feltpostadresse: KpK 10/4935 (= Dansk Finlands Korps). Finsk censur.

Lot: 329233
Sluttet 03-03-2021 21:02:30
Vindende bud: DKK 500,00
Bud historik: 1 bud