1940 - Danmark - 2600
1,25 mk. Løve på illustreret feltpostkort dateret Finland d. 17.3.1940 og stemplet Oulu d. 20.3.1940 til Grostrup, Danmark. Sendt fra dansk korporal Wöldike med feltpostadresse: KpK 10/4935 (= Dansk Finlands Korps). Finsk censur.
Lot: 329233
Sluttet | 03-03-2021 21:02:30 |
Vindende bud: | DKK 500,00 |
Bud historik: | 1 bud |
2. verdenskrig
Breve > Finland > Finland
Breve > Finland > 2. verdenskrig