1918 - Danmark - EB 36 - 8340
5 øre Chr. X helsagsbrevkort dateret i Malling d. 7.4.1918 annulleret med reserve bureaustempel Jydske Jernb. PKT. T.5 d. 7.4.1918 til Øster Uttrup pr. Aalborg. Reservestempel (R1/2) kendes i perioden benyttet ved hhv. Fredericia - Aalborg og Frederikshavn - Skagen, men det er uklart om stemplet på dette kort er fra disse to strækninger.
Lot: 329834
Sluttet | 05-04-2021 21:04:08 |
Vindende bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Helsager
Enkeltbrevkort
Breve > Danmark stempler > Bureaustempler