1807 - Danmark - 1000
1807. Portobrev med indhold dateret i Bürgstein, Böhmen d. 27.5.1807 befordret med Thurn & Taxis rytter via Dresden-Leipzig-Braunschweig-Celle-Lüneburg-Hamburg og transit stemplet ved det Gross-Herzoglich Bergische Ober-Postamt: PRUSSE p. le B.G.D.4. / HAMBURG. 4.6.1807 til København, Danmark. Flere portopåtegninger.
Lot: 333143
DKK 500,00 |
Førfilateli/Franco