1955 - Engelske Kolonier
2½d Elizabeth "Tangier" Provisorium på brevkort (M/S "Batory") dateret ombord på det polske motorskib "Batory" og stemplet British Post Office Tangier d. 28.6.1955 til Skärvö, Ränte, Sverige.
Lot: 333519
Sluttet | 14-04-2021 21:12:50 |
Vindende bud: | DKK 150,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Engelske Kolonier
Britisk P.O. Abroad
Postkort > Skibe