1916 - Tyskland
Ufrankeret feltpostkorrespondancekort med indhold fra SMS "Elsass" dateret i Libau og stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost no. 215 (= Befehlshaber der Aufklärungsschiffe der östlichen Ostsee) til Kiel-Wik.
Lot: 333964
DKK 60,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige