1861 - Danmark - 7 - 4220
4 sk. 1858 udg. på brev med langt indhold dateret Kiel d. 11.5.1861 annulleret med nr.stempel "168" og sidestemplet antiqua Holst. Eisenb. Postsp. Bureau d. 12.5.1861 via Flensburg og Højer til Keitum på Sylt. Påskrevet "Afreist" og eftersendt til Flensburg. Mange stempler.
Lot: 335218
Sluttet | 05-05-2021 21:03:20 |
Vindende bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Breve > Slesvig > Schleswig-Holstein