1907 - Færøerne - Brugt m. mærke - 3800
Thorshavn, havneparti med robåde. Z. Heinesen no. 3249. Dateret d. 30.9.1907 og frankeret med britisk 1d Edward VII stemplet Leith d. 4.10.1907 til København. Ank.stemplet d. 7.10.1907.
Lot: 336277
Sluttet | 16-05-2021 21:22:48 |
Vindende bud: | DKK 341,00 |
Bud historik: | 9 bud |
Postkort
Færøerne
Breve > Færøerne > Posthistorie