1930 - Island - 129

15 aur. 1000 års udg. på skibsbrevkort dateret ombord på S/S “Hellig Olav” og annulleret med skotsk stempel i Edinburgh d. 30.6.1930 med sidestemplet “Paquebot” til Djursholm, Sverige. S/S “Hellig Olav” sejlede i perioden 20.6.-6.7.1930 gæster til 1000-års festen på Island.

Lot: 336395
DKK 1.000,00