1874 - Danmark - EB 1 - 4470
2 sk. helsagsbrevkort dateret i Svebølle d. 8.3.1874 annulleret med nr.stempel "1" og sidestemplet med fodpoststempel F:P: d. 12.8.1874 til Kjøbenhavn. Uklart hvordan kortet er ankommet til København. Lille hj.skade.
Lot: 338077
Sluttet | 16-06-2021 21:34:41 |
Vindende bud: | DKK 200,00 |
Bud historik: | 4 bud |
Helsager
Enkeltbrevkort
Breve > Danmark stempler > Fodpoststempler