1926 - Danmark - 69 - 1000
10 øre Chr. X med tydelig automatafskæring og sammenklæbet papirbane på brevkort med Julemærke 1916 stemplet Kjøbenhavn B. d. 30.12.1916 til Lindelse pr. Rudkjøbing på Langeland,
Lot: 191022
DKK 200,00 |
Breve > Danmark udgaver > Automat mærker/Skåret