1922 - Danmark - AM9, KV40, 122 - 2970
10 øre helsagskuvert (fabr. 32-K) opfrankeret med 20 øre og 5 øre Chr. X sammentryk (tydelig automatafskæring) og 5 øre Bølgelinie fra Hørsholm d. 24.11.1922 til Teluk Anson, Malaya. Ank.stemplet d. 24.12.1922.
Lot: 83
Sluttet | 30-12-2021 23:59:59 |
Start bud: | DKK 500,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Automat mærker/Skåret
Breve > Danmark udgaver > Helsager > Konvolutter