1927 - Danmark - 1000
1½d George V på brevkort (Britiske ulveunger) dateret Gillwell og stemplet Chingford d. 1.5.1927 til kvindelig spejderleder i Husum, Danmark. Hilsen fra dansk spejder leder “Sven Aage” under ophold i den internationale spejder træningslejr Gillwell nær London. Bl.a. omtale af lejrlederen John Skinner Wilson.
Lot: 344
Sluttet | 07-12-2021 21:57:10 |
Vindende bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Europa
England
Breve > Danmark stempler > Spejder/stempler