1927 - Danmark - 1000

1½d George V på brevkort (Britiske ulveunger) dateret Gillwell og stemplet Chingford d. 1.5.1927 til kvindelig spejderleder i Husum, Danmark. Hilsen fra dansk spejder leder “Sven Aage” under ophold i den internationale spejder træningslejr Gillwell nær London. Bl.a. omtale af lejrlederen John Skinner Wilson.

Lot: 344
Sluttet 07-12-2021 21:57:10
Vindende bud: DKK 600,00
Bud historik: 1 bud