1911 - Grønland - 54 - 3931
5 øre Fr. VIII på brevkort dateret Kobberminerne d. 16.10.1911 annulleret i Kjøbenhavn d. 9.11.1911 og sidestemplet “(krone) Administrationen for kolonierne i Grønland” til Randers. Sjældent kort fra Josva-minen sendt med Kryoliteselskabets skib “Fox II” til Danmark.
Lot: 453
Sluttet | 07-12-2021 22:21:09 |
Vindende bud: | DKK 3.500,00 |
Bud historik: | 6 bud |
Breve > Grønland > Posthistorie