1931 - Grønland - 124 - 3920
10 øre Bølgelinie på brevkort (Sygehuset i Julianehaab) dateret i Julianehaab nov. 1931 annulleret København d. 7.12.1931 og sidestemplet “(krone) / Grønlands Styrelse” til Randers. Tekst omtaler post modtaget med “Julius Thomsen”. Antagelig sendt med M/S “Disko” 4. rejse.
Lot: 457
Sluttet | 30-12-2021 23:59:59 |
Start bud: | DKK 1.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Grønland > Posthistorie