1937 - Grønland - 241 - 3963
15 øre Regentjubilæum på brevkort (Grønlandsk pige) dateret i Marmorilik d. 24.8.1937 annulleret i København d. 12.9.1937 og ovalt sidestemplet “(krone) / Grønlands Styrelse” til Norrköping, Sverige. Befordret med “Hans Egede” 3. rejse 1937.
Lot: 461
Sluttet | 07-12-2021 22:16:40 |
Vindende bud: | DKK 2.000,00 |
Bud historik: | 5 bud |
Breve > Grønland > Posthistorie