1949 - Grønland
Norsk 25 øre Løve på brevkort dateret Quervainshavn på Grønland d. 31.5.1949 stemplet Ny Ålesund på Svalbard d. 3.6.1949 til Grenoble, Frankrig. Blåt fransk stempet fra Paul-Emile Victor arktiske ekspedition og “Objet parvenu en mauvais etat” (Indgået beskadiget). Spændende.
Lot: 468
Sluttet | 07-12-2021 22:17:50 |
Vindende bud: | DKK 2.943,00 |
Bud historik: | 5 bud |