1949 - Grønland

Norsk 25 øre Løve på brevkort dateret Quervainshavn på Grønland d. 31.5.1949 stemplet Ny Ålesund på Svalbard d. 3.6.1949 til Grenoble, Frankrig. Blåt fransk stempet fra Paul-Emile Victor arktiske ekspedition og “Objet parvenu en mauvais etat” (Indgået beskadiget). Spændende.

Lot: 468
Sluttet 07-12-2021 22:17:50
Vindende bud: DKK 2.943,00
Bud historik: 5 bud