1958 - Grønland - 36 - 3982
30 øre Fr. IX i parstykke på areogram med langt indhold fra schweizisk geolog ved Nordisk Mineselskab dateret d. 3.9.1958 annulleret med liniestempel MESTERS VIG og sidestemplet Grønlands Postkontor København K. d. 7.9. 1958 til Zürich, Schweiz.
Lot: 473
Sluttet | 30-12-2021 23:59:59 |
Start bud: | DKK 700,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Grønland
Posthistorie
Breve > Grønland > Efter 1938