1944 - Finland
Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret i Dresden d. 13.2.1944 til Vasa, Finland. Sendt fra SS-Rottenführer ved SS Pi.Ers.Btl. Abt. VK i Dresden. Åbnet af tysk SS-feldpostcensur og ank.stemplet i Vasa d. 17.3.1944.
Lot: 492
Sluttet | 30-12-2021 23:59:59 |
Start bud: | DKK 700,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Finland > 2. verdenskrig