1879 - Danmark - 23 - 9351
4 øre Tofarvet (2) 14. tryk på brev med fuldt indhold dateret i Dronninglund d. 16.12.1879 annulleret med nr.stempel "248" og sidestemplet lapidar Flauenskjold d. 18.12.1879 til Jerslev Sogneraad pr. Aalborg - omadresseret til pr. Brønderslev. Lapidar stempel benyttet ca. 6 år tidligere end registreret af Vagn Jensen/Bendix.
Lot: 353211
Sluttet | 13-08-2023 22:27:44 |
Vindende bud: | DKK 350,00 |
Bud historik: | 6 bud |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14
Breve > Danmark stempler > Lapidartype