1879 - Danmark - 23 - 9351

4 øre Tofarvet (2) 14. tryk på brev med fuldt indhold dateret i Dronninglund d. 16.12.1879 annulleret med nr.stempel "248" og sidestemplet lapidar Flauenskjold d. 18.12.1879 til Jerslev Sogneraad pr. Aalborg - omadresseret til pr. Brønderslev. Lapidar stempel benyttet ca. 6 år tidligere end registreret af Vagn Jensen/Bendix.

Lot: 353211
Sluttet 13-08-2023 22:27:44
Vindende bud: DKK 350,00
Bud historik: 6 bud