1908 - Tyske Kolonier

Tysk post i Marokko. 5 Centimes/5 pfg. Germania "Marocco" spørgedel af dobbelt helsagsbrevkort med meddelelse dateret i Casablanca d. 8.4.1908 til Tanger. Ank.stemplet Tanger (Morocco) Deutsche Post d. 9.4.1908.

Lot: 353319
DKK 200,00