1918 - Danmark - SF 2 - 8000
10 øre Soldaterfrimærke på brevkort dateret Garnisionssygehuset og stemplet Aarhus d. 10.12.1918 til Owatonna, Minn., USA. Sjælden anvendelse af soldaterfrimærke til udlandet.
Lot: 356205
DKK 1.500,00 |
Soldater frimærker
Breve > Danmark posthistorie > 1. verdenskrig