1941 - Norge
Ufrankeret feltpostbrev med V-Viktoria mærkat stemplet Fledpost d. 2.8.1941 og Briefstempel Feldpost Nr. 34157 N (= Kommandierender Admiral in Norwegen, Oslo) til Magdeburg, Tyskland. Signeret Mogler BBP.
Lot: 356242
DKK 500,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Norge > 2. verdenskrig