1933 - Danmark - 183, 189 - 1000
5 øre Bølgelinie og 10 øre Chr. X 60 år begge med tydelige automat afskæringer på brev stemplet København 21 (Hovedbanegården) d. 5.7.1933 til Nr. Søby.
Lot: 194865
DKK 200,00 |
Breve > Danmark udgaver > Automat mærker/Skåret