1914 - Danmark - Brugt m. mærke
Ludvig Møgelgaard: Nisser og post på slæder. A. Vincent serie 1/5. Med 5 øre Chr. X annulleret med det sjældne bureaustempel BRÆNDERUP - BOGENSE, julen 1914 T.13. Desværre mangler julemærket og dermed en del af stemplet!
Lot: 355537
DKK 45,00 |
Danmark stempler
Bureaustempler
Postkort > Post, Posthuse m.m.
Postkort > Tegnede Kort
Postkort > Jule og Nytårskort