1906 - Island - 1000
Ufrankeret brevkort (Sulnasker i Vestmannaeyjum) dateret Eskefjord d. 20.7.1906 ank.stemplet Kjøbenhavn d. 13.8.1906 og sidestemplet "FRA ISLAND" til Tostrup, Danmark. Udtakseret i "16" øre porto = dobbelt manglende porto svarende til 2x 8 øre brevkorttakst til Island.
Lot: 358577
DKK 300,00 |
Portomærker/Strafporto
Postkort > Island
Breve > Island > Skibspost