1915 - Danmark - Perf. G33 - 1000

5 øre Chr. X med perfin "G. & W." (Grøn & Witzke A/S) dateret Leith d. 2.6.1915 og annulleret Kjøbenhavn d. 7.6.1915 og sidestemplet "Fra Island" til Fredericia - eftersendt til Vejle.

Lot: 196181
DKK 200,00