1915 - Danmark - Perf. G33 - 1000
5 øre Chr. X med perfin "G. & W." (Grøn & Witzke A/S) dateret Leith d. 2.6.1915 og annulleret Kjøbenhavn d. 7.6.1915 og sidestemplet "Fra Island" til Fredericia - eftersendt til Vejle.
Lot: 196181
DKK 200,00 |
Skibspost
Breve > Danmark posthistorie > Perfins
Breve > Island > 1. verdenskrig
Breve > Island > Skibspost