1925 - Danmark - 122, 124 - 3700
5 øre og 10 øre (par) Bølgelinie på brevkort (Landkort over Bornholm) dateret Rønne og annulleret København d. 4.7.1925 og sidestemplet "Fra Bornholm" til Bayern, Tyskland.
Lot: 362432
DKK 125,00 |
Breve > Danmark stempler > Bornholm
Postkort > Landkort