1918 - Danmark - Brugt m. mærke - 6720
Fanø, villaer i klitterne. Stenders no. 11793. Dateret på Fanø og frankeret 5 øre Chr. X stemplet Esbjerg JB.P.E. d. 9.8.1918 til konstabel i Længstehøj lejren på Amager.
Lot: 388202
Sluttet | 03-12-2023 21:35:13 |
Vindende bud: | DKK 49,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Breve > Danmark posthistorie > 1. verdenskrig
Postkort > Danmark Topografi