1928 - Danmark - 124, 125 - 1000
5 øre Bølgelinie og 20 øre Chr. X på 2. vægtkl. brev tilføjet yderligere 5 øre Bølgelinie med tydelig automat-afskæring og sammenklæbning stemplet Kjøbenhavn d. 19.3.1928 til Reykjavik, Island. Attest Jørgensen.
Lot: 69
Sluttet | 17-03-2024 23:59:00 |
Start bud: | DKK 400,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Danmark udgaver > Automat mærker/Skåret