1931 - Danmark - 185 - 8000
10 øre Bølgelinie i parstykke på brevkort (Aarhus havn med færge og damptog) sendt som søndagsbrevkort dateret ombord på færgen og annulleret Aarhus d. 3.1.1931 og sidestemplet "Fra Færgen" til København.
Lot: 392683
Sluttet | 01-04-2024 22:19:26 |
Vindende bud: | DKK 247,00 |
Bud historik: | 3 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Søndagsbreve
Postkort > Skibe
Postkort > Danmark Topografi