1915 - Danmark - SK 1493 - 8800
5 øre Chr. X på brevkort (Soldater fra 9. og 29. Bataillon) dateret Vejrum og annulleret med stjernestempel VEJRUMBRO og sidestemplet Viborg d. 31.3.1915 til Hvam.
Lot: 393861
Sluttet | 01-04-2024 21:35:06 |
Vindende bud: | DKK 366,00 |
Bud historik: | 9 bud |
Breve > Danmark posthistorie > 1. verdenskrig