1917 - Danmark - 68 - 1000
5 øre Chr. X på brevkort dateret Saltholm d. 28.10.1917 og stemplet Kjøbenhavn d. 29.10.1917 til Kolding.
Lot: 213684
DKK 150,00 |
Breve > Danmark posthistorie > 1. verdenskrig