1866 - Danmark - 13 - 7130
4 sk. Krone/Scepter (mindre skade) på brev, skrevet på 32 skilling stemplet papir, dateret Nordbymark, Glud Sogn annulleret med svagt nr.stempel "30" og sidestemplet antiqua d. 28.3.1866 til Kjøbenhavn. Interessant kombination.
Lot: 213781
DKK 250,00 |