1940 - Sverige

Fortrykt feltpostkort frankeret med 10 öre Gustaf stemplet Haparanda F. d. 17.2.1940 til Värmlands Björneborg. Dateret d. 11.2.1940 fra medlem af Svenska Frivilligkåren avd. 112 ( I. Gruppe 2. Kompagni) Haparanda F. Finsk censur.

Lot: 224321
DKK 150,00