1940 - Sverige

Ufrankeret feltpostbrev stemplet Fältpost * S.F.K. * d. 21.3.1940 til Härnösand. Langt indhold dateret d. 15.3.1940 fra frivillig i Svenska Frivilligkåren avd. 213 (= II. Gruppe 3. Kompagni), Haparanda F. Finsk censur.

Lot: 224324
DKK 150,00