1951 - Dansk Vestindien - 2720
15 cents Luftpost på brevkort (M/S "Falstria") dateret Atlanterhavet og stemplet Charlotte Amalie V.I. d. 7.4.1951 til Vanløse, Danmark. Ubekendt efter adresse.
Lot: 239096
DKK 60,00 |
Postkort
Skibe
Breve > Dansk Vest Indien > Posthistorie
Breve > Amerika > Nordamerika > USA