1896 - Danmark - XB 3z - 4100
5 øre Våben med små hjørnetal skåret helsagskorsbånd annulleret med stjernestempel VETTERSLEV og side-stemplet Ringsted JB.P.E. d. 6.9.1896 til Hjørring. Fra hjemkaldte ark gennemskåret hos Thiele og genleveret i bundter af 25 stk. Meget sjælden helsag. Skilling = “L”
Lot: 186
Sluttet | 30-12-2015 23:59:59 |
Start bud: | DKK 1.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Helsager
Korsbånd