1850 - Danmark - 4660

1850. Soldaterbrev fra 4. Reserve-Bataillon 2. Comp.dateret Tönning d. 13.9.1850 stemplet Friedrichsstadt d. 1x.9.1850 til Sigerslev Klint pr. Storehedinge. Påskrevet “Afleveres ved Kjöbmand Kielsen” og “4” sk. porto. 29.9.-4.10. 1850 var en større fægtning ved Tönning.

Lot: 291
Sluttet 18-11-2015 21:33:50
Vindende bud: DKK 1.815,00
Bud historik: 3 bud