1848 - Danmark - 6100
1848. Militaria brev stemplet Königl. Preuss. Feldpost. med delvist indhold dateret Hadersleben d. 15.7.1848 til Rendsburg. Indhold underskrevet af von Bentheim fra Füsilier-Bataillon Kaiser Alexander Grenadier-Regiment.
Lot: 292
Sluttet | 30-12-2015 23:59:59 |
Start bud: | DKK 1.250,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Militaria
Breve > Slesvig > Schleswig-Holstein