1921 - Danmark - 8600
Polsk 2 mk. helsagsbrevkort opfrankeret 3 mk. dateret i Zajezerze d. 9.5.1921 og stemplet Deblin til Silkeborg. Fra det danske feltlazaret Ambulancen Dannebrog - udsendt af Dansk Hjælpeambulancekomité 1920-21 til Polen. Sjælden.
Lot: 327
Sluttet | 18-11-2015 21:38:02 |
Vindende bud: | DKK 2.000,00 |
Bud historik: | 1 bud |
1. verdenskrig
Breve > Europa > Polen