1921 - Danmark - 8600

Polsk 2 mk. helsagsbrevkort opfrankeret 3 mk. dateret i Zajezerze d. 9.5.1921 og stemplet Deblin til Silkeborg. Fra det danske feltlazaret Ambulancen Dannebrog - udsendt af Dansk Hjælpeambulancekomité 1920-21 til Polen. Sjælden.

Lot: 327
Sluttet 18-11-2015 21:38:02
Vindende bud: DKK 2.000,00
Bud historik: 1 bud