1951 - Danmark - 246, 319 - 1000
5 øre (2) Bølgelinie og 15 øre Fr. IX på aerogram dateret “Nord for Singapore” sendt i marinesæk til København d. 6.11.1951 og sidestemplet Marinepost til Maribo. Fra Hospitalsskibet Jutlandia under 1. togt til Korea.
Lot: 408
Sluttet | 30-12-2015 23:59:59 |
Start bud: | DKK 1.500,00 |
Bud historik: | 0 bud |
FN Post