1935 - Danmark - 204 - 6700
20 øre Karavel på brevkort dateret på M/S “Jylland” og annulleret med britisk stempel London M B d. 29.8.1935 til Kirk Sandall, Doncaster, England. Stemplet London MB (= movable box) ses kun sjældent i forbindelse med skibspost fra Danmark.
Lot: 459
Sluttet | 30-12-2015 23:59:59 |
Start bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 0 bud |