1924 - Danmark - 128 - 2930
40 øre Chr. X på sørgekuvert med langt indhold dateret på Hvidøre og stemplet Klampenborg d. 15.8.1924 til Queen Alexandra, Sandringham, England. Skrevet af Prinsesse Thyra, begge døtre af Kong Chr. IX.
Lot: 528
Sluttet | 18-11-2015 22:01:29 |
Vindende bud: | DKK 968,00 |
Bud historik: | 5 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Royale/Kendte