1932 - Danmark - 169 - 3700
15 øre Karavel på brevkort dateret Rønne d. 2.8.1932 annulleret med svensk stempel i Ystad d. 3.8.1932 og sidestemplet “Från Danmark” til Berlin, Tyskland. Sjælden bornholmsk skibspost via Ystad i Sverige.
Lot: 626
Sluttet | 18-11-2015 22:12:55 |
Vindende bud: | DKK 5.280,00 |
Bud historik: | 6 bud |
Skibspost
Breve > Danmark stempler > Bornholm