1912 - Dansk Vestindien
Tysk 5 pfg. Germania på brevkort (St. Thomas, D.W.I.) dateret S. Thomas og stemplet Kais. Deutsche Marine-Schiffspost No 6 d. 1.12.1912 til Berlin, Tyskland. Fra tyske krydser SMS “Victoria Louise” under kadettogt.
Lot: 854
Sluttet | 30-12-2015 23:59:59 |
Start bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Dansk Vest Indien > Posthistorie