1912 - Dansk Vestindien - 36
5 bit Fr. VIII på julekort dateret “Ingolf” - Julen 1912” stemplet St. Thomas d. 24.12.1912 til Frederikssted, St. Croix. Sendt fra krydseren Ingolf som var på togt til Vestindien i perioden 1.10.1912 - 29.3.1913.
Lot: 874
Sluttet | 18-11-2015 22:41:51 |
Vindende bud: | DKK 605,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Dansk Vest Indien