1918 - Finland
Finnland-Intervention. Fortrykt tysk feltpostkort dateret Finnland d. 14.7.1918 og stemplet K. D. Feldpost d. 16. 7.1918 med briefstempel S. B. / K.S. Karab.-Regt. til Kaufungen, Tyskland. Lidt nusset.
Lot: 893
Sluttet | 30-12-2015 23:59:59 |
Start bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Finland > 1. verdenskrig