1943 - Island
Ufrankeret britisk flådepostbrev stemplet Post Office / Maritime Mail til Byfleet, England. Indhold dateret den 16.4.1943 fra H.M.S. Baldur 107, Reykjavik, Iceland (C). Rød flådecensur. H.M.S. Baldur var betegnelse for Royal Navy faciliteter på Island.
Lot: 937
Sluttet | 18-11-2015 22:49:12 |
Vindende bud: | DKK 605,00 |
Bud historik: | 2 bud |